RTG SEDECAL NeoVET

Stacionární rentgenové přístroje SEDECAL NeoVET

Nová generace stacionárních rentgenů - Sedecal NeoVET:

  • přepracovaný design stolu
  • zcela nový dotykový ovládací panel s grafickým rozhraním
  • silné a tiché elektromagnetické brzdy
  • kolimátor s vysoce svítivou LED namísto klasické žárovky

Stacionární rentgenové přístroje Sedecal NeoVET určené pro veterinární medicínu patří v této oblasti k tomu nejlepšímu, co trh nabízí : s přímou digitalizací. Zásadní výhodou stacionárních rentgenů oproti přenosným je jejich výkon a pohodlí práce díky anatomickým předvolbám a plovoucí vyšetřovací desce. 

Stacioénární rentgeny Sedecal NeoVET disponují zcela novým grafickým ovládacím rozhraním. Díky němu je volba správné expozice ještě intuitivnější a jednodušší než kdy dříve. Dotykový panel s úhlopříčkou 17" je umístěn na sloupu se zářičem, kde je snadno dosažitelný. 

Na konzoli lze zvolit některý z více jak 300 zvířecích anatomických programů, nebo ručně nastavit parametry (kV, mA, s). Expozice je aktivována nožním spínačem, díky čemuž lze současně přidržovat vyšetřované zvíře. Volitelně lze namísto šlapky použít ruční dvoustupňové tlačítko. 

Digitalizace zobrazovacího procesu s sebou přináší řadu výhod proti snímkování na rentgenový film. Je to suchý a rychlý proces bez filmů a chemikálií, bez temné komory, bez nutnosti manipulovat s rentgenovými kazetami, se snadnou archivací a vyhledáváním snímků. Propracované anatomické programy pro různá zvířata spolu s možností úprav snímku po expozici prakticky vylučují opakování expozic. Úpravy digitálního obrazu navíc umožňují vícenásobné diagnostické využití jednoho rtg snímku. 

Software umožňuje otáčení, ořezávání a zvětšování snímku, úpravu jasu a kontrastu a vedení přehledné databáze pacientů. Obrazová data jsou ukládána ve formátu DICOM (Digital Image Communication in Medicine), čímž je zajištěna kompatibilita se zobrazovacími a archivačními systémy používanými ve zdravotnictví a stále častěji i ve veterinární sféře. Digitální snímek lze vypálit na CD i s jednoduchým prohlížečem nebo vytisknout na libovolné tiskárně.